Aktualności

Życzenia Wielkanocne 🐰🐣🌷☀️🥚💞

Lubuski Kongres Dwujęzyczności – „Przedszkolak w świecie dwujęzyczności”

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele przedszkoli,

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze oraz Fundacja Dwujęzyczny Przedszkolak serdecznie zapraszają na Lubuski Kongres Dwujęzyczności „Przedszkolak w świecie dwujęzyczności”!

REJESTRACJA na wydarzenie jest prowadzona do dnia 4 maja 2023 r., do godz. 10.00, na stronie internetowej Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze.

Po więcej informacji kliknij poniżej.

👇👇👇

Zapisz się!

🥙🥘🍜 BEZPŁATNY PROJEKT KULINARNY DLA PRZEDSZKOLI 🍜🥘🥙

🪄🧚‍♂️🔮 “Bilingual Preschooler’s Enchanted Cookbook” – „Zaczarowana książka kucharska Dwujęzycznego Przedszkolaka” 🔮🧚‍♂️🪄 to nowy projekt Fundacji Dwujęzyczny Przedszkolak dla placówek przedszkolnych na terenie województwa lubuskiego ❤️

Celem projektu jest stworzenie „Zaczarowanej książki kucharskiej Dwujęzycznego Przedszkolaka”. Książka zawierać będzie dwujęzyczne przepisy kulinarne na potrawy przygotowane przez uczestników projektu oraz zdjęcia wykonanych potraw. Dochód ze sprzedaży książki kucharskiej zostanie przeznaczony na dom dziecka położony na terenie województwa lubuskiego 👧👦💛

⏳ZGŁOSZENIA DO PROJEKTU PRZYJMUJEMY DO 24.03.2023 r.⏳

💜 SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU 💜


Dowiedz się więcej


Dwujęzyczny Przedszkolak w województwie lubuskim

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Dwujęzyczny Przedszkolak we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze przystępuje do realizacji pilotażowej wersji programu Dwujęzyczny Przedszkolak na terenie województwa lubuskiego!

W procesie rekrutacji zostało wyłonionych pięć placówek przedszkolnych, w których zostanie wdrożony program. Będą to:
👏 Przedszkole nr 12 w Nowej Soli,
👏 Przedszkole nr 6 im. Marii Konopnickiej w Nowej Soli,
👏 Przedszkole Publiczne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kargowej,
👏 Miejskie Przedszkole nr 34 „Rozśpiewane Przedszkole” w Zielonej Górze,
👏 Miejskie Przedszkole nr 30 „Lokomotywka” w Zespole Edukacyjnym nr 2 w Zielonej Górze.

Gratulujemy przedszkolom i z niecierpliwością oczekujemy na pierwsze efekty pracy z naszym programem! 😍


Więcej o pilotażu

⭐️„W Świątecznej Krainie Dwujęzycznego Przedszkolaka” – EDYCJA II: Tradycje Świąteczne ⭐️

Startuje druga edycja bezpłatnego projektu świątecznego dla przedszkoli! 🎄🎄🎄

Już drugi rok z rzędu przedszkola publiczne i niepubliczne z całej Polski mogą wziąć udział w wyjątkowym projekcie świątecznym Fundacji Dwujęzyczny Przedszkolak, który łączy zabawy o tematyce bożonarodzeniowej z nauczaniem języka angielskiego! Dodatkowo w tym roku dzieci poznają tradycje regionalne związane ze Świętami Bożego Narodzenia. 🎁 😍

Chcesz wiedzieć więcej? Szczegółowe informacje dotyczące realizacji projektu, nagród oraz zgłoszeń znajdują się na Facebooku:


Dowiedz się więcej


Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

Z okazji Waszego święta Zespół Dwujęzycznego Przedszkolaka chciałby serdecznie podziękować Wam za zaufanie i zaangażowanie w realizację naszego programu, za cierpliwość i kreatywność, jaką nieustannie się wykazujecie oraz za serce, które wkładacie w codzienną pracę z dziećmi! ❤️👩‍🏫

Życzymy Wam całej masy entuzjazmu i nowych, wspaniałych pomysłów na prowadzenie zajęć (w czym oczywiście i my będziemy Was wspierać!), satysfakcji z wykonywanej pracy oraz niesłabnącego poczucia spełnienia zawodowego 😁 Dziękujemy, że jesteście z nami! 🫶 

Inauguracja Projektu Integracji Polsko-Ukraińskiej “Wielojęzyczny Przedszkolak”

5 września 2022 r. w Przedszkolu Samorządowym w Jastkowie miało miejsce uroczyste otwarcie projektu “Wielojęzyczny Przedszkolak”.

Projekt jest realizowany pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy RP, Agaty Kornhauser-Dudy.

“Wielojęzyczny Przedszkolak” zyskał również aprobatę Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Obejrzyj relację z wydarzenia, klikając poniżej:


Dowiedz się więcej

Projekt Integracji Polsko-Ukraińskiej “Wielojęzyczny Przedszkolak”

“Wielojęzyczny Przedszkolak” to inicjatywa Fundacji Dwujęzyczny Przedszkolak, która odpowiada na pilną potrzebę integrowania dzieci ukraińskich z polskimi w związku z wybuchem wojny i migracją Ukraińców do Polski.

Udział w projekcie zapewnia nauczycielom i rodzicom dostęp do nowoczesnej platformy cyfrowej z zestawem materiałów dydaktycznych zawierających bogactwo nagrań i aktywności, dzięki którym dzieci poznają jednocześnie trzy języki: angielski, polski oraz ukraiński.

Integracja Polsko-Ukraińska to projekt całkowicie darmowy, skierowany do przedszkoli publicznych i niepublicznych na terenie całej Polski. 

Szczegóły dotyczące udziału w projekcie zostaną opublikowane już 13 sierpnia na fanpage’u Fundacji Dwujęzyczny Przedszkolak na Facebooku.


Facebook


Wersja próbna

Już jest! W odpowiedzi na Wasze prośby uruchomiliśmy możliwość wypróbowania bezpłatnie naszego programu! Zarejestruj placówkę i przetestuj przez 7 dni za darmo! Program oferuje dwie wersje – dla wychowawców oraz dla anglistów. Każda z wersji programu jest podzielona na 3 grupy wiekowe: część 1 dla 3/4 latków, część 2 dla 4/5 latków oraz część 3 dla 5/6 latków – możecie przetestować wszystkie! Zapraszamy do kontaktu w razie dodatkowych pytań. Proponujemy również spotkanie on-line.

Chcę wypróbować!

🦋 “Zmiany środowiska uczenia się we wczesnej edukacji podczas (i po) pandemii – badania, dialog, rozwojowe zasoby i codzienne praktyki” 🦋

“Zmiany środowiska uczenia się we wczesnej edukacji podczas (i po) pandemii – badania, dialog, rozwojowe zasoby i codzienne praktyki” to międzynarodowa konferencja naukowa, w której mieliśmy przyjemność wziąć udział. Konferencja odbyła się w murach Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Na konferencji wystąpiły autorki i metodyczki Ogólnopolskiego Programu Dwujęzyczny Przedszkolak – prof. UJK dr hab. Agnieszka Szplit i dr Paulina Tamborska, które poprowadziły warsztaty o nauczaniu języka angielskiego poprzez zabawę w przedszkolu!

Podczas pozostałych wykładów zostały przedstawione sposoby organizacji środowiska edukacyjnego wspomagające poznawanie języka angielskiego przez dzieci.

W przerwach między wykładami uczestnicy mieli okazję podejść do stoiska Dwujęzycznego Przedszkolaka, obejrzeć nasze materiały oraz platformę edukacyjną i porozmawiać o programie.


Szczegóły konferencjiKonferencja pedagogiczna
DWUJĘZYCZNOŚĆ 🇬🇧
w jaki sposób oswajać dzieci z językiem obcym?

28 kwietnia 2022 odbyła się pierwsza konferencja pedagogiczna Ogólnopolskiego Programu Dwujęzyczny Przedszkolak.

Na konferencji zostały poruszone takie tematy, jak:
– rola dyrektora przedszkola w rozwijaniu kompetencji kluczowych,
– niebanalne metody i formy pracy z dziećmi,
– dwujęzyczność jako fenomen wychowawczy.

Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy ze Szkołą Podstawową w Jędrzychowicach oraz Przedszkolem nr 5 im. “Słoneczne Przedszkole” we Wschowie.


Szczegóły akcji


Relacja YouTube


I Konferencja pedagogiczna

🐇Wielkanoc po Angielsku z Dwujęzycznym Przedszkolakiem🐇

“Wielkanoc po Angielsku z Dwujęzycznym Przedszkolakiem” to projekt edukacyjny skierowany do nauczycieli języka angielskiego pracujących w przedszkolu w całej Polsce. Jest to pierwsza edycja tego projektu. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja TVP ABC oraz patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej. Udział w akcji jest bezpłatny. Akcja jest realizowana przez 2 tygodnie na przełomie marca i kwietnia. Tematyka jest związana ze świętami Wielkiej Nocy.

Szczegóły akcji

christmas sweater

20211203_125014

20211203_151933

a

praca

robimy sweter

pacynki

hop

Santa Claus

20211210_152613

20211210_135603

3

270110083_323704419619407_8056035854716311108_n

270080021_323704209619428_1985871502386808491_n

269717989_949859872611380_6395355166517834571_n


Poprzednie
Następne

🎄Zobacz więcej realizacji naszego projektu🎄


Facebook


Youtube

🎄Projekt Świąteczny🎄

“W Świątecznej Krainie Dwujęzycznego  Przedszkolaka” to projekt edukacyjny skierowany do przedszkoli w całej Polsce. Jest to pierwsza edycja tego projektu. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja TVP ABC. Udział w akcji jest bezpłatny. Akcja jest realizowana przez 3 tygodnie w grudniu. Tematyka jest związana ze świętami. W tej edycji bierze udział prawie  100 placówek z całej Polski. W tym czasie przedszkolaki wykonały mnóstwo aktywności, od codziennej gimnastyki i zabaw ruchowych, po pieczenie i dekorowanie pierników, ubieranie choinek, wizytę Świętego Mikołaja, śpiewanie świątecznych piosenek. Przedszkolaki tańczyły, pisały listy do Mikołaja, liczyły śnieżynki, lepiły bałwana. Dzieci samodzielnie wykonały fotobudkę, w której potem nauczyciele wykonywali zdjęcia. To wszystko zostało zrealizowane w języku angielskim. Dzieci otrzymały piękną dwujęzyczną świąteczną edukację. Wszystkie te aktywności zostały utrwalone  w formie zdjęć albo video.