www.dwujezycznyprzedszkolak.com.pl

Program dla nauczyciela języka angielskiego

Program „Dwujęzyczny Przedszkolak” został przygotowany z myślą o przedszkolakach
i nauczycielach języka angielskiego.

Dzieci poznają głównych bohaterów programu – dziewczynkę Elly i chłopca Tommy oraz zwierzątka – tygryska, pingwinka, myszki i niedźwiadka polarnego, których ekscytujące przygody wprowadzają naszych podopiecznych w angielskojęzyczny świat nauki przez zabawę. Ćwiczenia wprowadzające język angielski przygotowano w taki sposób, aby odpowiadały tematycznie programowi wychowawczemu realizowanemu w przedszkolu w języku polskim (np. liczenie, święta typowe i nietypowe, pory roku, rodzina, zjawiska przyrodnicze, gimnastyka oraz czynności codzienne), ale i pozwalały go swobodnie poszerzać.

Innowacyjny program „Dwujęzyczny Przedszkolak” jest JEDYNYM programem na rynku, który zapewnia angliście dużą swobodę wyboru wprowadzanej tematyki i wykorzystanych materiałów dydaktycznych. Nauczyciel samodzielnie wybiera zakres słownictwa, formę zabaw (np. ruchowa, piosenka lub bajka) i ich kolejność oraz poziom trudności idealnie dopasowany do nauczanej grupy.

Nasz program to NIE kurs językowy, który trzeba realizować zgodnie z narzuconym planem niezależnie od możliwości nauczyciela i zdolności dzieci. Nasz program to bogaty zestaw scenariuszy lekcji języka angielskiego do wyboru, poszerzony od dodatkowe zabawy i ćwiczenia językowe, które pozwalają na realizację własnej wizji nauczania języka angielskiego.

Nauczyciel biorący udział w programie otrzymuje urozmaicony zestaw materiałów wizualnych (np. filmy animowane, karty obrazkowe i ilustracje, podłogową grę planszową i plakat, karty pracy) i dostęp do nagrań piosenek, bajek i słuchowisk, dzięki którym już nigdy nie będzie musiał szukać potrzebnych pomocy dydaktycznych ani sam ich wykonywać. 

INNOWACYJNA PLATFORMA EDUKACYJNA

Nowoczesny i intuicyjny program dla nauczycieli. Platforma do kontaktu nauczyciela z rodzicem

ZGODNOŚĆ Z PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ MEN

Program zgodny z najnowszymi wytycznymi MEN i standardami europejskimi

NAUCZANIE MULTISENSORYCZNE

Dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności w sposób naturalny przez odkrywanie, badanie i doświadczenia świata

OTULANIE JĘZYKIEM OBCYM

Program jest „wtopiony” w życie przedszkolne, nie stanowi osobnej formy nauczania, dzięki temu stymuluje podświadome nabywanie języka obcego

Program może być wdrożony w każdym przedszkolu
i w każdej grupie wiekowej. Przygotowane materiały uwzględniają różnice indywidualne i zdolności dzieci, ale pozwalają również na dopasowanie poziomu trudności do możliwości i zainteresowań przedszkolaków.

Dla kogo?

Nauczyciela – wychowawcy w przedszkolu (znającego język angielski i mającego uprawnienia do nauczania tego języka)

Nauczyciela języka angielskiego prowadzącego dodatkowe zajęcia w przedszkolu.

„Dwujęzyczny Przedszkolak” jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego i dzięki bogatej bazie materiałów dydaktycznych pozwala ją efektywnie realizować. Nauczyciel języka angielskiego ma do dyspozycji różnorodne formy pracy: ćwiczenia ze słuchu, piosenki, rymowanki, historyjki, gry i zabawy ruchowe oraz wiele innych, które wspomagają wszechstronny rozwój dziecka i pobudzają jego zdolności językowe.

Realizacja programu jest potwierdzona certyfikatem udziału w programie „Dwujęzyczny Przedszkolak” (który może być włączony np. do wykazu osiągnięć do awansu zawodowego i stanowi potwierdzenie wdrażania innowacji w pracy).

Zapewniamy stałe wsparcie metodyczne dla nauczycieli, organizujemy webinary i warsztaty wdrażające program wychowania dwujęzycznego w przedszkolu oraz doskonalące umiejętności metodyczne i wiedze pedagogiczną nauczycieli.

Dzięki naszemu innowacyjnemu rozkładowi materiału i bogatym zestawom pomocy dydaktycznych, scenariuszy zajęć i pomysłów na zabawy, nauczyciel może przygotować zarówno 15, 20, jak i 30 minutowe lekcje. Swoboda wyboru pozwala na przeprowadzenie zajęć z języka angielskiego
2 lub 3 razy w tygodniu, a nawet i codziennie.

Zestawy edukacyjne

ZESTAW DLA DZIECKA

 • Teczka na materiały i karty pracy
 • Książeczka „Dwujęzycznego przedszkolaka”
 • Certyfikat udziału w programie
 • Medal
 • Platforma edukacyjna 

ZESTAW DLA NAUCZYCIELA

 • Teczka na materiały
 • Podłogowa gra planszowa
 • Zestaw kart obrazkowych (do wykorzystania również z grą planszową) 
 • Naklejki motywacyjne
 • Przewodnik dla nauczyciela języka angielskiego z opisem działania programu
 • Dodatkowe pomysły do łączenia zabaw wychowawczych z nauczaniem języka angielskiego zawarte w scenariuszach wszystkich zabaw na platformie – 150 zabaw na 2 lub 3 poziomach trudności, co pozwala na wykonanie prawie 900 aktywności rocznie
 • Sylabus pozwalający na pełne zintegrowanie nauczania języka angielskiego z wychowaniem przedszkolnym
 • Zbiór zabaw ułożonych tematycznie wraz z dodatkowymi pomysłami do realizacji
 • Imienny certyfikat
 • Platforma edukacyjna 

ZESTAW DLA PLACÓWKI

 • Szkolenie metodyczne dla placówki wdrażające program wraz z certyfikatami
 • Warsztaty  praktyczne z korzystania z programu
 • Szkolenie z obsługi platformy „Jak korzystać z platformy?”
 • Elementy graficzne informujące o przystąpieniu placówki do programu tj. plakaty, banery na ogrodzenie, grafiki na www oraz fb
 • Bieżące wsparcie metodyczne oraz grupa dla nauczycieli na Facebook.
Co jest w programie?

NAUCZYCIEL

 
 • Prawie 1000 zabaw sensorycznych, muzycznych i językowych
 • Warsztaty z doświadczeniami i eksperymentami
 • Gotowe scenariusze zabaw/ćwiczeń
 • Poranna gimnastyka
 • Pomysły na przedstawienia i teatrzyki
 • Przewodnik dla nauczyciela języka angielskiego z opisem działania programu
 • Sylabus pozwalający na pełne zintegrowanie nauczania języka angielskiego z wychowaniem przedszkolnym
 • Proste narzędzie do planowania realizacji programu
 • Karty pracy do druku
 • Narzędzie do szybkiego tworzenia raportów dla rodziców
 • Komunikator nauczyciel-rodzic
 • NOWOŚĆ! Moduł video z bajkami, gimnastyką i piosenkami.

RODZIC

 • Bajki, słuchowiska, piosenki, rymowanki
 • Raporty dla rodziców o zrealizowanym materiale
 • Warsztaty dla rodzica „Codzienna obecność języka angielskiego w przedszkolu mojego dziecka – czego mogę się spodziewać?”
 • Komunikator rodzic-nauczyciel
 • Karty pracy z zadaniami i kolorowankami do druku
 • NOWOŚĆ! Moduł video z bajkami, gimnastyką i piosenkami.

Po szczegóły oferty zapraszamy do kontaktu!

Dodatkowo dla zainteresowanych od września 2022 będzie dostępny Dziennik Elektroniczny – szczegóły wkrótce! 

Aby skorzystać z oferty należy zgłosić placówkę!

Kliknij tutaj

Wypróbuj platformę edukacyjną za darmo przez 7 dni!

Zgłoś placówkę do Ogólnopolskiego Programu Dwujęzyczny Przedszkolak

Jesteś dyrektorem lub nauczycielem przedszkola? Szukasz innowacyjnych rozwiązań do nauczania języka angielskiego w swojej placówce?
Wypełnij poniższy formularz, a jeden z naszych pracowników skontaktuje się z Tobą telefonicznie
lub e-mailem, aby omówić nasze programy.