Ogólnopolski Program Dwujęzyczny Przedszkolak

To innowacyjny i kompleksowy program przygotowany specjalnie dla polskich przedszkoli. To nowa metoda zapewniająca równoległe poznawanie dwóch języków poprzez wplatanie języka angielskiego do codziennych czynności dziecka w przedszkolu w sposób naturalny, np. podczas mycia zębów, rączek, ubierania się na spacer, porannej gimnastyki. 

Dzięki programowi codzienne zabawy maluszków i ważne dla nich wydarzenia odbywają się w środowisku anglojęzycznym. To przełom w wychowaniu przedszkolnym i nauczaniu języka angielskiego w przedszkolu!

Program nie stanowi odrębnych zajęć. Przedszkolakom towarzyszy język angielski podczas pobytu w przedszkolu, przy zajęciach plastycznych, ruchowych czy muzycznych.

Dla kogo jest przeznaczony program?

Ogólnopolski Program Dwujęzyczny Przedszkolak

 jest zgodny z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego, obowiązującej od 2017 roku.

Najważniejsze wartości

INNOWACYJNA PLATFORMA EDUKACYJNA

Nowoczesny i intuicyjny program dla nauczycieli. Platforma do kontaktu nauczyciela z rodzicem

EUROPEJSKIE STANDARDY EDUKACYJNE

Program zgodny z najnowszymi wytycznymi MEiN i standardami europejskimi

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Wychowanie w dwujęzyczności rozwijana przez umiejętności językowe, manualne, ruchowe, społeczne, emocjonalne, matematyczne itd.

OTULANIE JĘZYKIEM OBCYM

Program jest „wtopiony” w życie przedszkolne, nie stanowi osobnej formy nauczania, dzięki temu stymuluje podświadome nabywanie języka obcego

Rozmaitość materiałów do wyboru

Platforma

– piosenki
– słuchowiska
– gry i zabawy ruchowe

Materiały drukowane

– dydaktyczna mata gimnastyczna
– karty pracy do druku
– karty obrazkowe

Moduł wideo

– bajki
– teledyski
– gimnastyka

Innowacyjna platforma edukacyjna dla nauczycieli

Prawie 1000 ćwiczeń: ruchowych, muzycznych, sensorycznych, święta typowe i nietypowe, pomysły na przedstawienia teatralne, warsztaty oraz eksperymenty i wiele innych. Platforma edukacyjna zawiera również moduł video z bajkami, gimnastyką i warsztatami.
Zapraszamy do oglądania!

Wypróbuj platformę edukacyjną za darmo przez 7 dni!

Dzięki programowi dziecko, ubierając się rano do przedszkola, zaczyna mówić do rodziców „Give me my shoes”, a myjąc zęby, śpiewa swoją ulubioną piosenkę „Wash your teeth”. Wieczorem zaś rodzina w domowym zaciszu wspólnie słucha pięknych bajek po angielsku. A w trakcie zagranicznego urlopu, maluch zaczyna bez trudu prowadzić pierwsze rozmowy z dziećmi innej narodowości.

Dodatkiem do programu są nowoczesne rozwiązania informatyczne wspierające pracę nauczyciela. Połączenie innowacyjnej metodyki i nowoczesnych technologii daje wspaniałe efekty i maluchy bardzo szybko zaczynają komunikować się w języku angielskim.

Serce nam rośnie, gdy widzimy takie efekty!

Piszą o nas

Relacja z inauguracji projektu świątecznego

Fundacja Dwujęzyczny Przedszkolak już po raz drugi przystąpiła do organizacji projektu “W Świątecznej Krainie Dwujęzycznego Przedszkolaka”.

W tegorocznej edycji oprócz anglojęzycznych zabaw o tematyce świątecznej dzieci poznają też regionalne tradycje świąteczne!

Zobaczcie relację z uroczystej inauguracji projektu na portalu Żywiec Nasze Miasto.

Patronują nam

Patronat honorowy do projektów realizowanych przez Ogólnopolski Program Dwujęzyczny Przedszkolak

TVP_ABC_logo@2x

Jesteś dyrektorem lub nauczycielem w przedszkolu? Szukasz innowacyjnych rozwiązań do nauczania języka angielskiego w swojej placówce? Chcesz zobaczyć jak program działa w praktyce? Masz pytania?

Skontaktuj się z nami lub uzupełnij formularz kontaktowy, a wtedy my skontaktujemy się z Tobą!