O Akkademus

Produkty, które tworzymy powstają jako owoc wieloletnich doświadczeń w nauczaniu dzieci oraz współpracy najlepszych ekspertów edukacji przedszkolnej. Zależy nam, aby nasze projekty odpowiadały na potrzeby klientów, dlatego jesteśmy z nimi w stałym kontakcie. Pracujemy z nauczycielami wychowania przedszkolnego, lektorami języka angielskiego, metodykami, native speakerami oraz programistami.

Zanim przystąpiliśmy do prac nad innowacyjnymi rozwiązaniami dla przedszkoli, prowadziliśmy przez wiele lat zajęcia językowe dla przedszkolaków i młodzieży. Zauważyliśmy, że na rynku edukacji brakuje nowoczesnych materiałów dydaktycznych do nauki angielskiego zgodnych z Podstawą programową wychowania przedszkolnego. Wpadliśmy zatem na pomysł stworzenia programu edukacyjnego dla polskich przedszkoli, który odpowiada na potrzeby dzieci i nauczycieli oraz jest spójny z tym, co dzieje się na co dzień w przedszkolu.

W ubiegłych latach tworzyliśmy autorskie projekty dla edukacji językowej dzieci, m.in:

Group 3@2x

“Dni czytania po angielsku”

Group 3@2x

“Czytanie literatury – angielski na trawie”

Group 3@2x

“Warsztaty kulinarne po angielsku dla przedszkolaków” – zajęcia cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że razem z Przedszkolem Publicznym nr 100 w Warszawie wydaliśmy książkę kucharską.

Group 3@2x

różne programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży

W naszych projektach kładziemy nacisk na prawdziwą komunikację oraz wzbudzanie u dziecka naturalnego zainteresowania światem. Działamy w taki sposób, aby nauka była fascynującym, choć niewidzialnym, dodatkiem do życia małego człowieka. Wyjątkowe piosenki, bajki, gry i zabawy, które wplatają się w czynności codzienne maluchów, zostały przygotowane specjalnie dla przedszkolaków przez zespół ponad 30 ekspertów pod przewodnictwem prof. UJK dr hab. Agnieszki Szplit i dr Pauliny Tamborskiej.

Dzięki naszym programom dziecko ubierając się rano do przedszkola, zaczyna mówić do rodziców „Give me my shoes” a myjąc zęby śpiewa swoją ulubioną piosenkę „Wash your teeth”. Wieczorem zaś rodzina w domowym zaciszu wspólnie słucha pięknych bajek po angielsku. A w trakcie zagranicznego urlopu, maluch zaczyna bez trudu prowadzić pierwsze rozmowy z dziećmi innej narodowości.
Dodatkiem do naszych pomysłów są nowoczesne rozwiązania informatyczne wspierające pracę nauczyciela. Połączenie innowacyjnej metodyki i nowoczesnych technologii daje wspaniałe efekty i maluchy bardzo szybko zaczynają komunikować się w języku angielskim.
Serce nam rośnie, gdy widzimy takie efekty!

Misja

Naszą misją jest kształtowanie człowieka w możliwie najmłodszym wieku, tworząc przyjazne, bezstresowe i wspierające środowisko. Wierzymy, że umiejętności komunikacyjne i praktyczna znajomość języków to podstawa sukcesu niemal w każdej dziedzinie życia. To ogromne możliwości rozwoju, otwierające okno na świat, ułatwiające codzienne działania, ale też dające szanse na realizację najbardziej ambitnych celów i marzeń.

Wizja

Wierzymy w to, ze nauka może być przyjemnością, a nie przymusem. Dlatego zależy nam aby stała się niewidzialnym nawykiem i nieodzowną częścią życia każdego, a w szczególności małego człowieka.

Chcemy, by przy pomocy innowacyjnych rozwiązań i zwiększaniu liczby lokalizacji stosujących nasze metody, nauka języka angielskiego stała się dostępna, naturalna i powszechna. Naszym celem jest zapewnienie dzieciom innowacyjnych i przyjaznych sposobów zdobywania nowych umiejętności językowych.

Akkademus działa na rynku edukacyjnym od 2012 roku. Tworzymy projekty edukacyjne, aplikacje wspierające prowadzenie zajęć, kursy językowe stacjonarne i on-line.