Iwona Skrzypczak

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Program jest doskonałym rozwiązaniem dla nauczycieli pragnących działać nieszablonowo. Ogromnym plusem jest to, iż jest on skierowany do wszystkich nauczycieli – także tych bez znajomości języka angielskiego.  W programie urzekło mnie to, iż dzieci codziennie mają styczność z językiem angielskim, którego uczą się poprzez zabawę. Efekty są zadziwiające! Cieszę się, że wdrożyłam program w swojej grupie przedszkolnej. Na pewno będę go kontynuować w kolejnych latach swojej pracy zawodowej.

Marzena Cieślik

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Kraśniku

Mgr Sylwia Matraszek

nauczyciel kontraktowy
z 5-letnim stażem pracy

Polecam program ,,Dwujęzyczny Przedszkolak’’, ponieważ daje dziecku ogromne możliwości rozwojowe, co jest inwestycją w całe jego przyszłe życie, a zarazem – według mnie – najpiękniejszym prezentem. Scenariusze zajęć są ciekawe i odpowiednie dla możliwości poznawczych maluszków. Intuicyjna platforma online jest codziennym ułatwieniem pracy dla nauczycieli i wygodnym narzędziem do komunikacji z rodzicami. W oparciu o powyższe wnioski – opiniuję pozytywnie program do nauczania dwujęzycznego w placówkach przedszkolnych.

Mama Monika

Przedszkole Miejskie nr 4 w Kraśniku

Prof. UJK Dr hab. Zuzanna Zbróg

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Ogólnopolski Program Dwujęzyczny Przedszkolak jest innowacyjnym podejściem do edukacji bilingualnej dzieci w polskich żłobkach i przedszkolach. Program znakomicie wpisuje się w założenia polityki językowej Unii Europejskiej, bowiem umożliwia opanowanie języka obcego od wczesnego okresu życia dziecka. Ideę wychowania dwujęzycznego oraz zamysł realizacyjny autorów Ogólnopolskiego Programu Dwujęzyczny Przedszkolak oceniam wysoko. Program jest świadectwem dbałości o przyszłość dzieci i edukację jutra.

Aleksandra Świątek

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Robakowie

Group 15@2x

Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego

Ogólnopolski Program Dwujęzyczny Przedszkolak jest nowoczesnym i wartościowym narzędziem, które tworzy przestrzeń do uczenia się najmłodszych dzieci i wspiera ich ogólny rozwój w kontekście nabywania i wzbogacania kompetencji językowaych. Opiera się na fundamentalnych założeniach konstruktywistycznej teorii uczenia się, w której dziecko jest sednem oddziaływań o charakterze edukacyjnym.

Mama Kamila i Mama Katarzyna

Oddział przedszkolny przy SP w Jędrzychowicach

Olga Woźniak

Przedszkole Miejskie w Poniatowej

Bardzo bogaty i merytoryczny zasób materiałów dla nauczyciela. Prawdziwy worek pomysłów na zabawę, pracę w grupach, rewelacyjne pomysły na urozmaicenie codziennych czynności wykonywanych przez dzieci. Dzięki innowacyjnej platformie online, dostęp do materiałów jest bardzo łatwy i intuicyjny. Wszystkie pomysły są zebrane w jednym miejscu, co sprawia, że nie trzeba wertować całego internetu w poszukiwaniu nowych pomysłów.

Małgorzata Jakubiak

Przedszkole Niepubliczne AQQ w Kielcach

Program Dwujęzyczny Przedszkolak ma wiele zalet. Przede wszystkim jego realizację mogą poprowadzić wszyscy nauczyciele: i ci z wieloletnim stażem, jak i młodzi, którzy rozpoczynają swoją przygodę pracy z dziećmi. Niewątpliwą korzyścią jest możliwość prowadzenia zajęć przez nauczycieli nie znających w ogóle języka angielskiego. Przygotowane ćwiczenia i część lektorska w zupełności wystarczą do pracy. Wszystkie zabawy, ćwiczenia są szczegółowo wyjaśnione.

Dorota Bąk

Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim

Wobec dynamicznie rozwijającego się świata nabywanie kluczowych kompetencji w możliwie wczesnym etapie życia małego człowieka często stanowi o przyszłym sukcesie w różnych dziedzinach życia. Program „Dwujęzyczny Przedszkolak” to nowatorskie rozwiązanie, daje szansę na kształcenie językowe poprzez niewidoczną, niewymuszoną zabawę. Pozytywnym zaskoczeniem, a zarazem ogromną zaletą programu jest brak konieczności kierunkowego – językowego przygotowania nauczyciela. Gotowe zestawy do pracy z dziećmi są proste do zaimplementowania.